Stjärnligan - Division 4 Herrar

Stjärnligan återkommer även denna säsong. I Stjärnligan utses de 3 bästa spelarna i varje match i våra högsta distriktsserier, herrar division 4 och damer division 3. Matchens stjärnspelare utses av Dalarnas FF:s utsedda personer. Stjärnligan uppdateras efter varje spelad omgång. I slutet av varje månad tas månadens lag ut som publiceras på hemsidan och på Bonnier News Locals hemsidor.

25 stjärnor
Viktor Hansson, Avesta AIK 

24 stjärnor
Jonatan Lundevall, FK Romme Krona 

23 stjärnor
Memocan Elalmis, Bullermyrens IK

22 stjärnor
Linus Kaps, Slätta SK 

21 stjärnor
Faisal Bibo, Bullermyrens IK

20 stjärnor
Albert Orre, Avesta AIK
Christoffer Johansson, Malungs IF

18 stjärnor
Max Andersson, Säters IF FK 

15 stjärnor
Bassam Rasho Khader Hassan, Swesom FC (7)/IF Tunabro (8)
Carl Johan Forsman, Malungs IF 
Jamie Farah, Swesom FC

14 stjärnor
Ismet Ablay, Bullermyrens IK
Abdulrazag Abdulfaraj Abdulbaki, Ludvika FK

13 stjärnor 
Henrik Löfstrand, Nyhammars IF
Andreas Reyier, IF Tunabro
Rami El-Jazzar, Bullermyrens IK
Noah Sellberg, Säters IF FK 

12 stjärnor
Gustav Fälldin, Ludvika FK 
Sebastian Hellmark Carrasco, Sundborns GoIF
Filip Laudon, Sundborns GoIF

11 stjärnor
Jesper Gunderson, Nyhammars IF

10 stjärnor
Godfrey Kasumba, Swesom FC
Poia Khaledian, Säters IF FK
Lukas Borg, Säters IF FK 
Jakob Svedlund, Avesta AIK
Erik Niss-Jonsson, Malungs IF

9 stjärnor
Sebastian Lundvall, Skogsbo-Avesta IF

8 stjärnor
Pontus Hindrikes Bergström, Malungs IF
Qayssar Badal, IF Tunabro
Rasmus Lindgren, Avesta AIK
Robin Borg, Nyhammars IF
Henrik Bergenström, FK Romme Krona

7 stjärnor 
Kevin Sahindal, Avesta AIK
Emil Stam, Malungs IF 
Oskar Jatko, Slätta SK
Niclas Berglind, Skogsbo-Avesta IF
Elias Persson Engström, Slätta SK

6 stjärnor
Robert Hedman, Malungs IF
Musa Jörg Bah, Sundborns GoIF
Andy Wei-Lun Liu, Säters IF FK
Philip Bergstrand, Avesta AIK
Yusuf Omar, Swesom FC
Siem Ykaalo, Malungs IF
Mattis Hildonen, Avesta AIK
Gedeon Maluko, Säters IF FK
Ludwig Wallertz, Avesta AIK
Noel Hildensjö, Avesta AIK

5 stjärnor
Deek Jama Wahib, Swesom FC
Alex Edberg, Nyhammars IF
Eric Rosendal, Swesom FC
Joel Sjögren, Sundborns GoIF
Johan Strömer, Sundborns GoIF
Oscar Liljeholm Wikén, IF Tunabro
Ayub Mohamed, Swesom FC
Samir Skrijelj, Sundborns GoIF

4 stjärnor
Christian Gauffin Eriksson, Avesta AIK
Blnd Abduella, Bullermyrens IK
Mohamed Said Ahmed, IF Tunabro
Viggo Meerits, Skogsbo-Avesta IF
Daniel Eriksson, Nyhammars IF
Erik Pers Rotvold, Bullermyrens IK
Adam Tumma, Avesta AIK
Tim Sammons, Säters IF FK
Fredrik Lamell, IF Tunabro
David Nyrén, Ludvika FK

Emil Johansson, Malungs IF
Georg Hemberg, Slätta SK
Arvid Rosengren, Bullermyrens IK
Simon Stenberg, FK Romme Krona

3 stjärnor
Alfons Ekhammer, Slätta SK
Daniel Killgren, Sundborns GoIF
Abdimajid Kasim Idow, Ludvika FK
Daniel Karlkvist, Ludvika FK
Daniel Tumzgi, Skogsbo-Avesta IF
Jonas Damsted Gried, Nyhammars IF
Mohamed Ali Mohamud, Swesom FC
Elliot Möllersten, Skogsbo-Avesta IF
Hugo Paperin-Rostovzev, Slätta SK
Kristoffer Fredin, IF Tunabro
Raman Hisso, Swesom FC
Noah Mazzola, Säters IF FK
Abdulaziz Abdulbaki, Ludvika FK
Glen Edman, FK Romme Krona
Isac Söder, Skogbo-Avesta IF
Faysal Nuradin Abukar, Swesom FC
Andrees Bibo, Bullermyrens IK
Elias Daun, Nyhammars IF
Alexander Johansson, Malungs IF
Hugo Fjelling, Bullermyrens IK
Ahmed Bashir Ibrahim, Ludvika FK
Tobias Gustafsson, Skogsbo-Avesta IF
Axel Rindeskog, Ludvika FK
Leo Granit Römsing, IF Tunabro
Taher Mahmoud Saleh, Avesta AIK
Robin Sellin, FK Romme Krona
Martin Bergenholtz, Sundborns GoIF
Basiru Jagne, Säters IF FK

2 stjärnor
Marcus Persson, IF Tunabro
Yusuf Ali Yusuf, Malungs IF
Jonathan Ramström, Nyhammars IF
Shueib Mohamed Abdulgaadir, Ludvika FK
Casper Söderberg, Slätta SK
Ahmed Hilmi, Swesom FC
Ibrahim Abdi Abdalla, Swesom FC
Nadir Mahamud, Ludvika FK
Richard Nilsson, FK Romme Krona
Alexander Holmberg Norström, Nyhammars IF
Ibrahim Hamad, Bullermyrens IK
Hussein Arsalan, Bullermyrens IK 
Jonathan Östlin, IF Tunabro
Marcus Damberg, Sundborns GoIF
Abdirahman Isse Nur, Swesom FC
Martin Henriksson, Malungs IF
Rasmus Dahlström, Säters IF FK
Alexander Borg, Nyhammars IF
Hugo Jaxgård, FK Romme Krona
Alexander Larsson, Skogsbo-Avesta IF
Filip Janhager, Skogsbo-Avesta IF
Erik Stubbans Julin, IF Tunabro

1 stjärna
Mohammed Al-Nuaimi, Slätta SK
Nils Garpedal, Säters IF FK
Johan Norström, FK Romme Krona
Armin Almasi Bardmili, Bullermyrens IK
Hasan Sumic, IF Tunabro
Jeylani Nur Mahamuud, Swesom FC
Ismaiel Hasan, FK Romme Krona
Wisam Bibo, Bullermyrens IK
Yonis Sheikhdon Klumiye, Swesom FC
Jakob Svedlund, Avesta AIK
Andy Lundin, FK Romme Krona
Johan Pettersson, Sundborns GoIF
André Eriksson, Malungs IF
Andreas Helmersson, Säters IF FK
Marcus Lundell, Sundborns GoIF
Simon Tella, Avesta AIK
Abdirashid Tahlil Hassan, Swesom FC
Milad Hoseyni, Sundborns GoIF
Filip Hedblom, Avesta AIK
Rasmus Christensen, Sundborns GoIF
Hajir Ahmed, Swesom FC
Alfons Frodig, Slätta SK
Omar Hussein, Swesom FC
Abdinajib Ibrahim Mahamud, Ludvika FK
Jon Moberg, Slätta SK
Fredrik Jakobsson, Nyhammars IF
Myakhdi Dandaev, Ludvika FK
Oscar Berglund, Skogsbo-Avesta IF
Ahmad Mohammad, Swesom FC
Mattias Eriksson, Slätta SK

Uppdaterad 2023-10-02 11:55

  • Dalarnas Försäkringsbolag
  • Miljönären
  • Moraparken
  • Västanhede