Stjärnligan - Div 3 Damer

Stjärnligan återkommer även denna säsong. I Stjärnligan utses de 3 bästa spelarna i varje match i våra högsta distriktsserier, herrar division 4 och damer division 3. Matchens stjärnspelare utses av Dalarnas FF:s utsedda personer. Stjärnligan uppdateras efter varje spelad omgång. I slutet av varje månad tas månadens lag ut som publiceras på hemsidan och på Bonnier News Locals hemsidor.

Stjärnligan 2023

33 stjärnor
Jennifer Jonasson, Smedjebackens FK

30 stjärnor
Rut Isberg, Islingby IK 
Lisa Eljans, Sollerö IF
Isabelle Nyhlén, Malungs IF 

13 stjärnor
Ida Engdahl, Korsnäs IF FK 
Marie Salander, Sollerö IF 
Maja Lissel, Dala-Järna IK

12 stjärnor 
Maja Bengtsson, Malungs IF
Emma Eriksson, Islingby IK
Josefin Qvarnström, Dala-Järna IK

11 stjärnor
Camilla Karlsson, IFK Hedemora FK

9 stjärnor
Michaela Wulff, Avesta AIK 
Emelie Andersson, Smedjebackens FK

8 stjärnor
Linn Andersson, Avesta AIK
Alexandra Simonsson, Avesta AIK
Tyra Eriksson, Islingby IK

7 stjärnor
Amanda Berg, Smedjebackens FK
Johanna Johansson, Smedjebackens FK
Emelie Björk, Korsnäs IF FK 
Linnéa Bergkvist, IFK Hedemora FK
Tuva Hedström, Malungs IF

6 stjärnor 
Ella Skogkvist, Kvarnsvedens IK U
Maja Martinsson, Kvarnsvedens IK U
Kristin Häglund, Smedjebackens FK
Felicia Karlsson, Kvarnsvedens IK U
Ella Iversen, Sollerö IF
Melinda Eriksson, Avesta AIK

5 stjärnor 
Maja Forslund, Korsnäs IF FK
Karolina Sunnanhagen, Kvarnsvedens IK U
Emilia Norgren, Islingby IK
Clara Olofsson, Malungs IF
Alva Brottar, Sollerö IF
Emma Gezelius, Islingby IK

4 stjärnor
Frida Halvarsson, Malungs IF 
Sofia Lagerström, Sollerö IF
Alva Larsson, Malungs IF
Lisa Schnürer, Falu BS FK
Linn Halvarsson, Kvarnsvedens IK U
Leia Jansson, Falu BS FK
Ingrid Lind, Korsnäs IF FK
Khummi Al-Haji, Kvarnsvedens IK U
Louise Michels, Korsnäs IF FK
Malin Sörlisten, Dala-Järna IK
Hanna Eriksson, Malungs IF
Erika Andersson, Islingby IK
Sofi Olofsson, IFK Hedemora FK 

3 stjärnor 
Wilma Nilsson, Dala-Järna IK
Filippa Högberg, Korsnäs IF FK
Linn Norelius, Kvarnsvedens IK U
Ebba Hedström, Korsnäs IF FK
Vilma Forslund, Smedjebackens FK
Alva Nordstrand, Islingby IK
Helena Windahl, Dala-Järna IK
Sofia Patten, Falu BS FK
Elsa Löfgren, Smedjebackens FK
Ella Wilhelmsson, Kvarnsvedens IK U
Idde Fargve Vernersson, Avesta AIK
Lisa Hedin, IFK Hedemora FK
Elin Bimer, Korsnäs IF FK
Lovisa Hultberg, Smedjebackens FK
Ida Granberg, Smedjebackens FK
Argeem Luj Remonida Catindoy, Sollerö IF
Carolina Hellberg, Kvarnsvedens IK U
Clara Anderses, Dala-Järna IK
Elin Trapp, Dala-Järna IK
Alva Blomqvist Klockare, Kvarnsvedens IK U

2 stjärnor
Sara Bolinder, Smedjebackens FK
Maja Heiki, Malungs IF
Linnea Näslund, Kvarnsvedens IK U
Ida Klingberg, Falu BS FK
Emma Backström, Smedjebackens FK
Elsa Bergström, Islingby IK
Matilda Hjort, Kvarnsvedens IK U
Saga Berg, Dala-Järna IK
Viola Rappendal, IFK Hedemora FK
Nora Larsson, Dala-Järna IK
Svea Nordqvist, Malungs IF
Ida Törnqvist, Kvarnsvedens IK U
Hanna Larsson, Sollerö IF
Älsa Brottar, Sollerö IF
Tamela Andersson Mellander, Sollerö IF
Maja Österberg, Falu BS FK
Elin Thunell, Falu BS FK

1 stjärna
Ida Eriksson, IFK Hedemora FK
Nellie Törnqvist, Kvarnsvedens IK U
Astrid From, Islingby IK
Wilma Johansson, Malungs IF
Olivia Björklund, Falu BS FK
Natalie Karlsson, Kvarnsvedens IK U
Gabrielle Ericsson, Falu BS FK
Filippa Englöf, Avesta AIK
Emilia Knies, Falu BS FK
Svea Granström, Sollerö IF
Smilla Redlund, Avesta AIK
Linda Bängs Eriksson, Avesta AIK
Fiona Eidenert, Islingby IK
Lovisa Uggla, IFK Hedemora FK
Mira-Li Eriksson, Avesta AIK
Ida Hansson, Kvarnsvedens IK U
Elin Lissel, Malungs IF
Elsa Borg, Islingby IK
Marta Okubay Zerezgi, Avesta AIK
Anna Ädling, Malungs IF
Agnes Nerpin, Falu BS FK
Fanny Backström, Falu BS FK

Uppdaterad: 2023-09-27 16:10