Kallelse Distriktslagssamling P16/06 Falun

Distriktsförbundskapten Fredrik Lindblad har kallat följande spelare till Distriktslagssamling, P16/06 i Falun 21/9.

Dalarnas FF har nöjet att kalla till Distriktslagssamling P06/16

Tid
2022-09-21 kl. 19:00 - 2022-09-21 kl. 21:00

Plats
Kopparvallen konstgräs, Falun

Program:

19.00 Samling Kopparvallen, Falun
19.30 Träning

Ledare

Fredrik Lindblad DFK
Henrik Hultén Ass DFK

Magnus Eriksson DFK - MV

Nicklas Rydstrand FU/SU 

 

Viktigt!!:
Spelaren ska snarast senast 18/9 bekräfta att spelaren kan delta på denna samling till Fredrik Lindblad via mail!  kandersgata3@gmail.com

Återbud:
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. 
Ev. återbud skall meddelas Fredrik Lindblad på  E-post: kandersgata3@gmail.com eller via telefon: 070-619 00 83 så snart som möjligt.

 

Utrustning:
Komplett utrustning för träning utomhus på konstgräs. Välpumpad boll storlek 5, benskydd och egen vattenflaska.

Avgift

100 kr/spelare. Föreningen betalar för max 4 st spelare. Avgiften faktureras föreningen efter genomförd samling. 

Frågor/Upplysningar:

Kontakta DFF:s ansvarige Nicklas Rydstrand, nicklas.rydstrand@dalaidrotten.se, 02345474

 

Antagna deltagare

·       Mohammed Abbas, Avesta AIK

·       Theodor Hildensjö, Avesta AIK

·       Gusten Carlsson, Falu BS FK

·       Hugo Gabrielsson, Falu BS FK

·       Elias Gradin, Falu BS FK

·       William Loringer Djursvik, Falu BS FK

·       Abdullahi Abdi, Forssa BK

·       Abdi Kadir Muhummed Ali, Forssa BK

·       Malte Andersson, Forssa BK

·       Dilvan Hazim Khalaf, Forssa BK

·       Adam Norin, Forssa BK

·       Alvin Olsson Lindh, Forssa BK

·       Karen Saidov, Forssa BK

·       Hugo Säfström, Forssa BK

·       Edom Michael Teklesenbet, Forssa BK

·       Love Vikström Rewell, Forssa BK

·       Edvin Backsell, IFK Mora FK

·       Alvin Malmlöf, IFK Mora FK

·       Amir Alkhozaee, IK Brage

·       Filip Bemersjö, IK Brage

·       Walter Berg, IK Brage

·       Oskar Fredriksson, IK Brage

·       Farah Ahmed Guled, IK Brage

·       August Hedberg, IK Brage

·       Edvin Henningsson, IK Brage

·       Lukas Karlkvist, IK Brage

·       Vilgot Kinnander, IK Brage

·       Samuel Söderström-Linde, IK Brage

·       Max Öhrn, IK Brage

·       Linus Hoffman, Korsnäs IF FK

·       Walter Birgersson, Krylbo IF

·       Yusuf Ali Yusuf, Malungs IF

·       Emil Meijer, Slätta SK

  • Dalarnas Försäkringsbolag
  • Dt
  • Miljönären
  • Moraparken
  • Västanhede Forsbergs