Kallelse Distriktslagssamling F16/06 Mora och Falun

Distriktsförbundskapten Daniel von Schantz har kallat följande spelare till Distriktslagssamling, F16/06 i Mora den 27/9 och i Falun 29/9.

Dalarnas FF har nöjet att kalla till Distriktslagssamling F06/16 Mora

Tid
2022-09-27 kl. 19:00-2022-09-27 kl. 21:00

Plats
Prästholmens IP, Mora

Program:

19.00 Samling Prästholmens IP, Mora
19.30 Träning 1
21.00 Avslutning

Ledare

Daniel von Schantz DFK
Ann-Sofie Frost DFK
Fredrik Rydberg DFK

Nicklas Rydstrand FU/SU

Återbud:
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. 
Ev. återbud skall meddelas Daniel von Schantz  på  E-post: daniel_aasa@hotmail.com eller via telefon: 0705698037 så snart som möjligt.


Utrustning:
Komplett utrustning för en träning utomhus på konstgräs. Välpumpad boll storlek 5, benskydd och egen vattenflaska.

Avgift

100 kr/spelare. Föreningen betalar för max 4 st spelare. Avgiften faktureras föreningen efter genomförd samling. 

Viktigt:
Spelare eller föreningen ska senast 24/9 bekräfta att spelaren har fått denna kallelse till Daniel von Schantz via mail!

Frågor/Upplysningar:
Kontakta DFF:s ansvarige NicklasRydstrand, nicklas.rydstrand@dalaidrotten.se, 023-45474

 

Antagna deltagare

·       Ida Martinsson, Bullermyrens IK

·       Line Strandberg, Dala-Järna IK

·       Tyra Eriksson, IFK Mora FK

·       Hanna Olsson, IFK Mora FK

·       Agnes Palmestedt, IFK Mora FK

·       Emely Persson, IFK Mora FK

·       Alva Smedborn Paulsson, IFK Mora FK

·       Alice Andersson, IK Brage

·       Tyra Avebom, IK Brage

·       Hanna Eriksson, IK Brage

·       Tilde Olsson, IK Brage

·       Tuva Wikström, IK Brage

·       Agnes Engberg, Islingby IK

·       Isabella Andersson, Malungs IF

·       Nora Bergman, Malungs IF

·       Cornelia Olofsson, Sollerö IF

·       Inez Andersson, Torsångs IF

·       Tyra Arvidsson Ljessnoi, Torsångs IF

·       Maya Hedberg, Torsångs IF

·       Jonna Jonell, Torsångs IF

·       Lova Willmark, Vikarby IK

·       Wilma Forsberg, Östansbo IS

·       Matilda Fredriksson, Östansbo IS

·       Johanna Werner, Östansbo IS

 

Dalarnas FF har nöjet att kalla till Distriktslagssamling F06/16 Falun

Tid
2022-09-29 kl. 19:00-2022-09-29 kl. 21:00

Plats
Kopparvallen Konstgräs, Falun

Program:

19.00 Samling Kopparvallen, Falun
19.30 Träning 
21.00 Avslutning

Ledare

Daniel von Schantz DFK
Ann-Sofie Frost DFK
Fredrik Rydberg DFK

Nicklas Rydstrand FU/SU

Återbud:
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. 
Ev. återbud skall meddelas Daniel von Schantz  på  E-post: daniel_aasa@hotmail.com eller via telefon: 0705698037 så snart som möjligt.


Utrustning:
Komplett utrustning för en träning utomhus på konstgräs. Välpumpad boll storlek 5, benskydd och egen vattenflaska.

Avgift

100 kr/spelare. Föreningen betalar för max 4 st spelare. Avgiften faktureras föreningen efter genomförd samling. 

Viktigt:
Spelare eller föreningen ska senast 24/9 bekräfta att spelaren har fått denna kallelse till Daniel von Schantz via mail!

Frågor/Upplysningar:
Kontakta DFF:s ansvarige NicklasRydstrand, nicklas.rydstrand@dalaidrotten.se, 023-45474

 

Antagna deltagare

·       Lisa Schnürer, Falu BS FK

·       Khummi Al-Haji, Islingby IK

·       Filippa Ersson, Islingby IK

·       Astrid From, Islingby IK

·       Rut Isberg, Islingby IK

·       Elin Sandås, Islingby IK

·       Emilia Tolö, Islingby IK

·       Isa Törnqvist, Islingby IK

·       Agnes Abela, Korsnäs IF FK

·       Ebba Aronsson, Kvarnsvedens IK

·       Anna Boström, Kvarnsvedens IK

·       Matilda Lindgren, Kvarnsvedens IK

·       Julia Nilsson, Kvarnsvedens IK

·       Sofia Nilsson, Kvarnsvedens IK

·       Alva Norberg, Kvarnsvedens IK

·       Saga Speles Olérs, Kvarnsvedens IK

·       Maja Wåhlin Eliasson, Kvarnsvedens IK

·       Elsa Öhrn, Kvarnsvedens IK

·       Nora Blixt, Skogsbo-Avesta IF

·       Elicia Landberg, Skogsbo-Avesta IF

·       Tilde Fondelius, Slätta SK

·       Hilda Kanslätt, Slätta SK

·       Ida Myregrund, Slätta SK

·       Moa Arvidsson, Säters IF FK

·       Tindra Ottosson, Säters IF FK

  • Dalarnas Försäkringsbolag
  • Dt
  • Miljönären
  • Moraparken
  • Västanhede Forsbergs