Kallelse Distriktslagssamling 3 P16/06 Falun

Distriktsförbundskapten Fredrik Lindblad har kallat följande spelare till Distriktslagssamling 3, P16/06 i Falun 16/10.

Dalarnas FF har nöjet att kalla till Distriktslagssamling 3 P06/16 Falun

Tid
2022-10-16 kl. 08:30 - 2022-10-16 kl. 15:30

Plats
Falun, Kvarnporten, Pelle Bergs backe 3

Program
8.30 Samling Kvarnporten
10.00 Träning 1, Kopparvallen
ca 12.00 Lunch Kvarnporten
14.00 Träning 2, Kopparvallen
15.30 Avslutning

Ledare
Fredrik Lindblad DFK
Henrik Hultén Ass DFK
Magnus Eriksson DFK - MV

Nicklas Rydstrand FU/SU 

Christian Fagerhov NaFU

Viktigt!!
Spelaren ska snarast senast 9/10 bekräfta att spelaren kan delta på denna samling till Fredrik Lindblad via mail!  kandersgata3@gmail.com

Återbud
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. 
Ev. återbud skall meddelas Fredrik Lindblad på  E-post: kandersgata3@gmail.com eller via telefon: 070-619 00 83 så snart som möjligt.

Utrustning
Komplett utrustning för träning utomhus på konstgräs. Välpumpad boll storlek 5, benskydd och egen vattenflaska.

Specialkost
Meddela eventuell specialkost till Nicklas Rydstrand i god tid före träningsdagen.

Avgift
400 kr/spelare. Föreningen betalar för max 4 st spelare. Avgiften faktureras föreningen efter genomförd samling. 

Frågor/Upplysningar
Kontakta DFF:s ansvarige Nicklas Rydstrand, nicklas.rydstrand@dalaidrotten.se, 02345474

Antagna deltagare

·       Theodor Hildensjö, Avesta AIK

·       Marcus Bergkvist, Degerfors IF

·       Nils Magnusson, Degerfors IF

·       Gusten Carlsson, Falu BS FK

·       Hugo Gabrielsson, Falu BS FK

·       Elias Gradin, Falu BS FK

·       William Loringer Djursvik, Falu BS FK

·       Abdullahi Abdi, Forssa BK

·       Dilvan Hazim Khalaf, Forssa BK

·       Adam Norin, Forssa BK

·       Alvin Olsson Lindh, Forssa BK

·       Karen Saidov, Forssa BK

·       Edom Michael Teklesenbet, Forssa BK

·       Love Vikström Rewell, Forssa BK

·       Reber Altin, GIF Sundsvall

·       Leo Östman, IF Elfsborg

·       Amir Alkhozaee, IK Brage

·       Filip Bemersjö, IK Brage

·       Farah Ahmed Guled, IK Brage

·       Edvin Henningsson, IK Brage

·       Lukas Karlkvist, IK Brage

·       Samuel Söderström-Linde, IK Brage

·       Tomás Borquez, IK Sirius FK

·       Linus Hoffman, Korsnäs IF FK

·       Walter Birgersson, Krylbo IF

·       Yusuf Ali Yusuf, Malungs IF

·       Simon Bergkvist, Örebro SK FK

  • Dalarnas Försäkringsbolag
  • Dt
  • Miljönären
  • Moraparken
  • Västanhede Forsbergs