Kallelse Distriktslagssamling 2 F16/06 Falun

Distriktsförbundskapten Daniel von Schantz har kallat följande spelare till Distriktslagssamling 2, F16/06 i Falun 16/10.

Dalarnas FF har nöjet att kalla till Distriktslagssamling 2 F06/16 Falun

Tid
2022-10-16 kl. 10:00-2022-10-16 kl. 17:00

Plats
Falun, Kvarnporten, Pelle Bergs backe 3

Program
10.00 Samling Kvarnporten
11.30 Träning 1, Kopparvallen
ca 13.30 Lunch
15.30 Träning 2, Kopparvallen
17.00 Avslutning

Ledare
Daniel von Schantz DFK
Ann-Sofie Frost DFK
Fredrik Rydberg MV-DFK

Nicklas Rydstrand FU/SU

Johanna Johansson NaFU

Återbud
Om du inte kan delta under hela utbildningstillfället vill vi att du meddelar det snarast så vi kan erbjuda an annan spelare din plats. 
Ev. återbud skall meddelas Daniel von Schantz  på  E-post: daniel_aasa@hotmail.com eller via telefon: 0705698037 så snart som möjligt.

Utrustning
Komplett utrustning för två träningar utomhus på konstgräs. Välpumpad boll storlek 5, benskydd och egen vattenflaska.

Specialkost
Meddela eventuell specialkost till Nicklas Rydstrand i god tid före träningsdagen.

Avgift
400 kr/spelare. Föreningen betalar för max 4 st spelare. Avgiften faktureras föreningen efter genomförd samling. 

Viktigt
Spelare eller föreningen ska senast 9/10 bekräfta att spelaren har fått denna kallelse till Daniel von Schantz via mail!

Frågor/Upplysningar
Kontakta DFF:s ansvarige Nicklas Rydstrand, nicklas.rydstrand@dalaidrotten.se, 023-45474

Antagna deltagare

·       Ida Martinsson, Bullermyrens IK

·       Hanna Olsson, IFK Mora FK

·       Agnes Palmestedt, IFK Mora FK

·       Alice Andersson, IK Brage

·       Tyra Avebom, IK Brage

·       Hanna Eriksson, IK Brage

·       Tuva Wikström, IK Brage

·       Khummi Al-Haji, Islingby IK

·       Agnes Engberg, Islingby IK

·       Filippa Ersson, Islingby IK

·       Astrid From, Islingby IK

·       Rut Isberg, Islingby IK

·       Elin Sandås, Islingby IK

·       Emilia Tolö, Islingby IK

·       Isa Törnqvist, Islingby IK

·       Ebba Aronsson, Kvarnsvedens IK

·       Matilda Lindgren, Kvarnsvedens IK

·       Sofia Nilsson, Kvarnsvedens IK

·       Saga Speles Olérs, Kvarnsvedens IK

·       Maja Wåhlin Eliasson, Kvarnsvedens IK

·       Elsa Öhrn, Kvarnsvedens IK

·       Isabella Andersson, Malungs IF

·       Selma Gyllenvåg, Malungs IF

·       Tilde Fondelius, Slätta SK

·       Ida Myregrund, Slätta SK

·       Tyra Arvidsson Ljessnoi, Torsångs IF

·       Matilda Fredriksson, Östansbo IS

  • Dalarnas Försäkringsbolag
  • Dt
  • Miljönären
  • Moraparken
  • Västanhede Forsbergs