Förändringar i seriespelet 2022

Här kan du se vilka förändringar som skett i seriespelet 2022. Förändringar presenteras i datumordning (senaste först) under respektive rubrik.

Lag som utgått:
16/9 Pojkar Division 7 Grp.3, Hälsinggårdens AIK
16/9 Flickor Division 3 9-m Grp.1, Älvdalens IF FK
12/9 Division 6 Herr Norra Dalarna, IFK Rättvik FK
5/9 Division 7 Herr Norra Dalarna, Hulåns IF U
2/9 Pojkar div.2 Grp.2, Dalsom Förening
2/9 Pojkar 16 NaFu, Storviks IF/Stensätra IF
1/9 Flickor Division 3 9-m Grp.1, IFK Mora FK/Öna SK
29/8 Flickor Division 3 9-m Grp.2, Forssa BK 
24/8 Pojkar Division 6 Grp.5, Avesta AIK
24/8 Pojkar Division 5 Grp.1, Avesta AIK
22/8 Pojkar 16 NaFu, Älvkarleby IK
18/8 Pojkar Div 3 Grp. 2 IFK Rättvik FK
17/6 Herrar Div.5 Vansbro AIK FK
14/6 Pojkar Div 3 Grp. 3 Avesta AIK
7/6 Pojkar 19 NaFu Ludvika FK
7/6 Pojkar div.2 Grp.2 Swesom FC
17/5 Pojkar Div 3 Grp.1 Samuelsdals IF
10/5 Flickor Div 4 9-m Grp.3 Färnäs SK
6/5 Flickor Div 2 Forssa BK
2/5 Division 4 Dam Södra Dalarna  Gustafs GoIF U
2/5 Pojkar Div.6 Grp 1 Dala-Järna IK
27/4 Flickor Div.5 Grp.3 Mockfjärds BK
26/4 Flickor Div.6 Grp.1 Islingby IK
26/4 Miljönären Cup F14 Smedjebackens FK
25/4 Herrar Div.5 IF Nornan
25/4 Herrar Div.6 Södra Stora Skedvi IK FF
25/4 Herrar Div.7 Mellersta Hälsinggårdens AIK
25/4 Pojkar Div.5 Grp.5 Hulåns IF
25/4 Pojkar 19 NaFu Falu BS FK
25/4 Pojkar Div.7 Grp.5 Korsnäs IF FK
24/4 Pojkar Div.4 Grp.4 Krylbo IF Gul
22/4 Pojkar Div.6 Grp 4 Nyhammars IF
21/4 Flickor Div.5 Grp.3 Forssa BK
21/4 Miljönären Cup P15 IFK Rättvik FK
20/4 Pojkar 16 NaFu Sandarne IF/Ljusne
20/4 Pojkar Div.2 Avesta AIK
20/4 Pojkar Div.4 Grp.1 IFK Mora FK
20/4 Flickor Div.2 IFK Mora FK/Öna SK
14/4 Pojkar Div.3 Grp.3 Skogsbo/Avesta IF
14/4 Flickor Div.3 Grp.2 IFK Ludvika
12/4 Pojkar Div.4 Grp.3 Djurmo/Sifferbo IF
7/4 Flickor Div.3 Grp.2 Smedjebackens FK
4/4 Pojkar Div.4 Grp.3 Slätta SK Svart
30/3 Flickor 17/16 NaFu IF Team Hudik
29/3 Pojkar Div.3 Grp.2 Stora Skedvi IK FF
28/3 Pojkar 16 NaFu Hille IF
4/3   Pojkar 17 Nafu Sandarne IF/Ljusne
4/3  Herrar Div.7 Södra Dalarna Säfsnäs IF


Lag som tillkommit:

17/5 Pojkar div 3 Grp.3 Samuelsdals IF
6/5 Flickor Div.3 Grp 2 Forssa BK
2/5 Pojkar Div.5 Grp 5 Dala-Järna IK
25/4 Pojkar NaFu 19 Slätta SK
24/4 Pojkar Div.3 Grp.3 Krylbo IF Gul
22/4 Pojkar Div.4 Grp.1 Öna SK
22/4 Pojkar Div.5 Grp.1 Nyhammars IF
25/4 Pojkar Div.6 Grp.3 Korsnäs IF FK
21/4 Flickor Div.5 Grp.1 Forssa BK

  • Dalarnas Försäkringsbolag
  • Dt
  • Miljönären
  • Moraparken
  • Västanhede Forsbergs